Jak rozpoznać przepuklinę pachwinową?

Osoby nie za bardzo zorientowane w kwestiach medycznych, mogą niejednokrotnie ignorować nawet bardzo groźne zmiany w organizmie. Czasami na przykład wyczuwamy jakiś miękki guz w okolicach pachwin, ale w ogóle nie bierzemy pod uwagę tego, że przepuklina może dotyczyć właśnie nas. Przede wszystkim jednak gdy już zauważymy jakieś dysfunkcje, to należy się skontaktować z lekarzem. Zalecone może być odpowiednie leczenie farmakologiczne albo operacyjne. Dopiero jednak specjalista stwierdzi, jakie kroki należy podjąć, abyśmy mogli pozbyć się takiego, jakby nie patrzeć, poważnego problemu.

Skąd bierze się przepuklina pachwinowa?

Przede wszystkim należy wskazać, że przepuklina tego typu to patologiczne wypuklenie. Jest to taki miękki guz w obrębie pachwiny. Poza tym takie dysfunkcje mogą być nabyte i mogą się pojawiać w dorosłym życiu. Poza tym występują również wrodzone i będą zdeterminowane przez niewłaściwy rozwój zarodka. Warto też tu wskazać na statystyki. Okazuje się, że operacja przepukliny pachwinowej znacznie częściej jest rekomendowana u mężczyzn. Jak zresztą dowiemy się do lekarza, tego typu przepuklina, a także pępkowa i udowa, to są te najczęściej występujące w obrębie brzucha. Jak ją najczęściej można rozpoznać? Przede wszystkim zauważymy ją po dotyku. Charakterystyczne uwypuklenie na pewno nie będzie możliwe do przeoczenia. Poza tym występować będzie ból w okolicy pachwiny. Będzie się nasilać po wysiłku fizycznym.

Jak przebiega operacja przepukliny pachwinowej?

Gdy już więc udamy się do lekarza, dowiemy się, że niezbędny będzie zabieg. To znaczy też oczywiście, że trzeba się do niego odpowiednio przygotować. Musimy słuchać zaleceń lekarskich. Sama operacja to otwarcie jamy brzusznej. Musi być wykonane oddzielenie od tkanek otaczających, a także podwiązanie worka przepuklinowego. Pamiętajmy też o tym, że pilnie operacje są wykonywane, gdy występuje uwięźnięcie przepukliny. Dodatkowo po zabiegu występuje także ryzyko, że przepuklina pachwinowa się odnowi. Dlatego też zaszywa się specjalistyczne siatki, które wzmacniają i wykonane są z tworzyw sztucznych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *