Co powinniśmy wiedzieć o styropianie budowlanym?

Czym jest styropian budowlany? Jakie jest jego zastosowanie? Gdzie można nabyć styropian budowlany? To pytania, na które znajdziesz odpowiedzi w poniższym tekście. Brzmi ciekawie? Zatem zachęcamy do krótkiej lektury!

Czym jest styropian budowlany?

Styropian budowlany to nic innego jak tworzywo sztuczne, które powstaje poprzez spienienie litych granulek polistyrenu zawierających rozpuszczony porofor. Spieniona struktura może być uzyskiwana podczas jednokrotnego lub wielokrotnego podgrzania granulek parą wodą. Choć na pierwszy rzut oka styropian budowlany nie wyróżnia się niczym, to wystarczy przyjrzeć się nieco bliżej jego właściwościom, a zauważymy, że mamy do czynienia z wyjątkowym produktem.

Wszystko dlatego, że styropian budowlany jest lekkim i trwałym materiałem, który nie sprawia trudności przy obróbce, czy montażu. Dodatkowo wystarczy go prawidłowo ułożyć, a zachowa swoje dobre właściwości przez cały okres użytkowania. Co więcej, to surowiec, który nie jest toksyczny, a wykazuje dobrą odporność na wilgoć, więc zapewni skuteczną ochronę przed rozwojem pleśni, czy nawet grzybów.

Jakie jest zastosowanie styropianu budowlanego?

Styropian budowlany ma bardzo dobre właściwości, więc sprawdza się przy wielu różnych zadaniach. Najczęściej wybierany jest do ocieplania ścian zewnętrznych budynków, ale warto zauważyć, że w tym przypadku kluczowe znaczenie będzie mieć wybór odpowiedniej grubości tego surowca. Jakby tego było mało, to warto też wspomnieć, że styropian budowlany może sprawdzić się również przy izolacji stropów i podłóg, w tym również przy ocieplaniu podłóg na legarach i dachów krokwiowych. Wystarczy sięgnąć po odpowiedni rodzaj styropianu, a może być pewni, że sprawdzi się także w izolacji miejsc narażonych na powstawanie mostków termicznych, czy przy ociepleniu ścian fundamentowych.

Gdzie możemy nabyć styropian budowlany?

Dzięki temu, że styropian budowlany znalazł tak szerokie zastosowanie, jest jednym z najchętniej wybieranych surowców. To doprowadziło do tego, że coraz więcej firm zaczęło go mieć w swojej ofercie. Na pewno styropian budowlany będzie na nas czekał w sklepach wielobranżowych, w tym w ogólnobudowlanych. Jednak to nie wszystko, ponieważ styropian budowlany dostarczą nam również specjalistyczne firmy. Niektóre z nich działają stacjonarnie, więc osobiście możemy zgłosić się po styropian budowlany. Jednak nie brakuje też firm, które działają w sieci, więc jeśli stawiamy na wygodniejsze formy zakupów, to na pewno warto skierować się na stronę dystrybutora. Ważne, by zawsze skupiać się na ofercie najlepszych firm z branży, ponieważ to one dostarczą nam jakościowy styropian.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *