Silikony – rodzaje i zastosowanie

Dość częstym produktem spotykanym na budowach oraz podczas remontów jest silikon, którego zadaniem jest między innymi uszczelnianie danych powierzchni. Produkt ten występuje aktualnie w wielu wariantach, dlatego też z powodzeniem można zakupić model, który przeznaczony będzie do konkretnych zadań i zapewni najlepsze efekty pracy. Jakie są rodzaje silikonów i gdzie można je stosować? O tym wszystkim poniżej.

Rodzaje silikonów

Jednym z częściej spotykanych wariantów silikonu jest sanitarny, który jak sama nazwa wskazuje przeznaczony jest do uszczelniania elementów i powierzchni sanitarnych. Dość często stosuje się go takich miejscach jak łazienka, toaleta czy też kuchnia. Pełne zastosowanie o silikonach znajdziecie na https://www.soudal.pl/silikony-menu. Wynika to w głównej mierze z właściwości takiego silikonu. Otóż jest on odporny na działanie pleśni czy też grzybów zatem może być stosowany wszędzie tam, gdzie pojawia się wilgoć i idące za nią bakterie czy grzyby. Na rynku artykułów budowlanych istnieją także inne rodzaje silikonów. Są to między innymi silikony uniwersalne czy też szklarskie. W pierwszym przypadku chodzi o możliwość stosowania w różnych warunkach i miejscach, a drugi typ służy przede wszystkim do łączenia i uszczelniania elementów szklanych.

Specjalistyczne silikony

Oprócz podstawowych wariantów silikonów na rynku dostępne są także te bardziej sprecyzowane, które przeznaczone są do konkretnych zadań. Otóż przykładem może być silikon, który skierowany jest do uszczelniania akwarium. Innym przykładem może być silikon wysokotemperaturowy, który odporny jest na działanie bardzo wysokich temperatur.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *