Produkcja jakościowych karm dla zwierząt

Obecnie na rynku karm dla zwierząt znaleźć można dziesiątki podobnych produktów w zbliżonych cenach, konkurujących o uwagę konsumenta. Pojawiają się więc witaminy dla psa w postaci kompleksów witaminowych sparowanych tak, aby idealnie komponować się z potrzebami żywieniowymi np. psów pracujących, a inne produkty adresowane są dla psów wystawowych czy sterylizowanych. Wszystko po to, aby właściciel najbardziej wyjątkowego psa czy kota, mógł kupić mu to, co w jego mniemaniu najlepsze dla pupila.

Weterynaryjne produkty dla każdego

Karmy o podniesionym standardzie produkcji i lepszym składzie surowcowym często bywają nazywane weterynaryjnymi, nawet jeśli nie mają jakiegoś określonego zastosowania medycznego w walce np. z kamieniami nerkowymi. Przykładem mogą tu być chociażby specjalistyczne karmy dla zwierząt kastrowanych i sterylizowanych, gdzie w składzie znaleźć można dodatkowe witaminy dla psa czy mikroelementy wpływające na poprawę pracy jego układu hormonalnego i krwionośnego, ale bez udowodnionego działania medycznego.

Surowce niezbędne w produkcie

Bardzo ważnym jest, aby sięgając po określone witaminy dla psa czy karmy weterynaryjne i inne specjalistyczne produkty żywieniowe dla czworonogów, nie kierować się wyłącznie marką czy ładnie zaprojektowanym opakowaniem karmy. Kluczowy dla psa oraz jego właściciela jest skład surowcowy takiego produktu i oprócz witamin (wskazane z grupy A, E, D oraz K) należy doszukiwać się w składzie chociażby zdrowych kwasów tłuszczowych omega 3,6 lub 9 pochodzenia roślinnego lub mięsnego (najlepiej rybnego).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *