Jak wygląda właściwie zaprojektowana strona?

Strona internetowa jest dziś często ważniejsza niż sama siedziba firmy. To do jej planowania i tworzenia przykłada się większą wagę niż do aranżacji pomieszczeń biurowych. Projektowanie stron wpływa na to czy późniejsze doświadczenia użytkowników będą prowadziły do dalszego zaangażowania i czy spowodują u odwiedzającego chęć nawiązania kontaktu z firmą, a w dalszym kroku skorzystania z jej usług. W znaczny sposób wpływa więc na kondycję finansową firmy, poprzez pozyskiwanie zamówień.

Wizualny aspekt witryny

Najbardziej zauważalna dla użytkowników strony, a także jej właścicieli, jest warstwa wizualna, czyli ta, która jest widoczna po wpisaniu adresu i załadowaniu się witryny. Warto, żeby była ona przejrzysta i czytelna, nie przeładowana nadmiarem elementów. Takie strony są chętniej użytkowane, ponieważ łatwiej jest się po nich poruszać i odnajdywać interesujące elementy, a także zyskać orientację co gdzie jest, aby w razie czego łatwo docierać do innych, pozostałych kwestii. Kiedy wszystkiego jest zbyt dużo, szybko wywołuje to uczucie zmęczenia i zniechęcenia do dalszego pozostawania na stronie.

Szybkość dotarcia do informacji

Rzadko która firma nie ma sporej konkurencji, jeśli więc użytkownik na danej stronie przez dłuższą chwilę będzie miał problem z dotarciem do potrzebnych mu informacji, szybko zrezygnuje z dalszych uporczywych prób i przejdzie do innej strony. Dlatego tak ważne jest, by projektowanie stron zapewniało schludność i przejrzystość, aby użytkownicy chętnie zapoznawali się z zawartą treścią. Wpływa na to kolorystyka, elementy graficzne oraz układ strony i podział na zakładki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *