Gdzie można znaleźć wpisy marketingu internetowego?

Chociaż marketing internetowy został zapoczątkowany w unowocześnionej formie już jakieś 30 lat temu (oczywiście jego forma była jeszcze daleka od dzisiejszej), a w chwili obecnej wydaje się, że internet jest już maksymalnie rozwinięty, to jednak nie ma wcale pewności, że za jakiś czas specjaliści od wizerunku i IT nie wymyślą czegoś zupełnie nowego. Wiele reklam internetowych jest tak zakamuflowanych, że wcale nie sprawiają wrażenia bycia reklamami, co działa na ich korzyść. Jest to właśnie zasługa sprytnie i zgrabnie stworzonych rozwiązań.

Banery reklamowe

Bardzo często przeglądając różnego rodzaju strony internetowe, dotyczące całkowicie różnych tematów, można zauważyć banery, zawierające jakąś grafikę oraz tekst. Po ich kliknięciu przechodzi się do konkretnej strony internetowej. Nie trzeba więc wchodzić na żadne specjalne serwisy ani wyszukiwać haseł, czy też tym bardziej odwiedzać profile reklamodawców. Treści przez nie tworzone docierają do użytkowników zupełnie samoistnie, niejako przy okazji. Aby trafić do odpowiedniej grupy docelowej, takie banery zamieszczane są na stronach na podstawie ich tematyki czy powtarzających się na niej słów kluczowych. Więcej dowiesz się na webuzzeria.com.

Kontekstowe lokowanie reklam

Przykładową sytuacją jest, że przeglądając artykuły związane z przygotowywaniem się do maratonów czy zawierające biegowe plany treningowe, zobaczy się tam także reklamy dotyczące sportowego obuwia czy pudełkowych diet dla sportowców. Inteligentne kierowanie świadczy o poziomie, jaki utrzymuje dzisiejszy marketing internetowy. Nie jest on nachalny ani tym bardziej przypadkowy. Dociera do tych klientów, dla których przekazywane w ten sposób treści faktycznie mogą być wartościowe, co sprawia, że dla nich samych nie jest to irytujące.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *